Хроника

Бебе починало во дом во Скопје

12. јануари 2018 - 10:55 | Макфакс

Во текот на вчерашниот ден, А.С. пријавила дека во нејзиниот дом на улица „Брсјачка Буна“ во Скопје нејзиното три недели старо бебе не давало знаци на живот.

Како што информираат од МВР, скопјанката во Единицата за информации и команда пријавила дека кога станала од спиење околу 09:30 часот забележала дека бебето починало.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатото бебе било дадено на обдукција.

Коментирај