Бејл и официјално смени спорт, во иднина ќе игра голф

Фудбалската кариера на Гарет Бејл и официјално е завршена, а очекувано неговата голф кариера допрва започнува и Велшанецот во иднина ќе се обиде да се наметне во овој спорт.

Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид и Тотенхем потврди дека ќе учествува на турнирот AT&T Pebble Beach Pro-Am, а со него се очекува учество и на други познати личности и врвни светски професионалци во овој спорт, што воедно ќе биде одлична можност за Бејл да се покаже во најдобро издание.

„Пресреќен сум што можам да објавам дека ќе играм на AT&T Pebble Beach Pro-Am на почетокот на следниот месец! Одиме“, изјави Бејл.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Gareth Bale (@garethbale11)

Љубовта на Бејл кон голфот е одамна позната, а во својот дом има терен за голф со три дупки. Ова конкретно хоби, сега нов спорт, често му беше критикувано во текот на неговата фудбалска кариера бидејќи не беше максимално фокусиран на клупските тренинзи и обврски.

Така, кога го носеше дресот на Реал Мадрид, за време на натпревар за репрезентацијата на Велс, позираше со транспарент на кој пишуваше „Велс, голф, Мадрид. По тој редослед“, што предизвика бурни реакции кај шпанската јавност и особено навивачите на Реал.

реклама

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Фудбал

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Read more

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Read more

Рома со преубаво видео му го честиташе 60-тиот роденден на Мурињо

Read more

Пике официјално се пофали со новата девојка

Read more
 

Спорт

Украина ќе ги бојкотира ЛОИ во Париз ако настапат руски и белоруски олимпијци

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ го декласираше Пол и закажа финале со Циципас

Читај повеќе
  • filter

Леброн и Јанис капитени на Ол-стар, познати првите петорки

Читај повеќе
  • play_arrow

Циципас го победи Хачанов и се пласираше во финалето на Австралија опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Бизарна повреда на Дончиќ ја засени победата на Далас

Читај повеќе

Кејн: Сакам да освојам трофеи, но со Тотенхем

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавната страна на тренинзите во Манчестер Сити

Читај повеќе
  • play_arrow

Сабаленка против Рибакина во ВТА финалето во Мелбурн

Читај повеќе

Ембиид: Немам одлучено дали ќе играм за Франција или за САД

Читај повеќе