Бејл: Се вратив во Тотенхем поради Мурињо

Велшката sвезда Гарет Бејл изјави дека се вратил во Тотенхем поради менаџерот Жозе Мурињо.

– Тој ми зборува за неколку позиции на кои би сакал да играм. Јас бев задоволен од она што го слушнав. Мурињо е најголемата причина што се вратив. Неговото име е добро познато и тој е победник. Совршен човек за Тотенхем, изјави Бејл.

Велшанецот додаде дека со нетрпение очекува да формира напаѓачко трио со Хари Кејн и Сон Хјон-мин.

– Ако одиме во иста насока заедно, сезоната може да биде многу возбудлива, изјави Бејл.

Сепак, тој ќе ги пропушти првите натпревари по враќањето во Тотенхем затоа што е повреден.

Remote video URL
реклама

Ново сведоштво од „Школата на Мика“: Ме силуваше седум месеци, речиси секој вторник

Read more

„Ќе те е*ам и тебе и жена ти... Мајка ти е к*рва“ – Цел свет ги разбра Ибра и Лукаку

Read more

Ана, една од девојките објавени во „Јавна соба“: Денес жртва сум јас, утре тоа може да бидеш ти

Read more

Навистина сами си го баравте за „Јавна соба“

Read more

Фудбал

Фудбалерите до 21 година добија тешка квалификациска група

Read more

Заборавениот бек на Ливерпул: Каде е, што прави Ван ден Берг?

Read more

Мурињо: Јас платив за лошото однесување, но тоа не важи за другите тренери

Read more

Озил од Турција: Не помислувам да се вратам во германската репрезентација

Read more
 

Спорт

Гејџи се закани: Ако Мекгрегор се бори за титулата, јас заминувам

Читај повеќе

Фудбалерите до 21 година добија тешка квалификациска група

Читај повеќе

Заборавениот бек на Ливерпул: Каде е, што прави Ван ден Берг?

Читај повеќе

Мурињо: Јас платив за лошото однесување, но тоа не важи за другите тренери

Читај повеќе

Леброн не направил ваков неспортски потег од 2014 година

Читај повеќе
  • filter

Озил од Турција: Не помислувам да се вратам во германската репрезентација

Читај повеќе

Ибра: Во мојот свет нема место за расизам

Читај повеќе
  • play_arrow

Во возбудлив натпревар Аталанта го елиминираше Лацио

Читај повеќе

Анѓушев го напушти спонзорирањето на ФК Борец

Читај повеќе