Бекам ќе заработи од FIFA 2021 повеќе отколку што заработи со Манчестер

Според Daily Mail, славниот Дејвид Бекам потпиша тригодишен договор со EA Sports, вреден повеќе од 48 милиони евра.

Богатството на Бекам е значително зголемено низ годините, поранешниот фудбалер функционира како машина за правење пари. Тој е успешен бизнисмен и има мулти-милионерски договори за рекламирање на различни брендови.

Најновата вест е дека Бекам ќе биде протагонист во видеоиграта FIFA 21 Beckham Edition. На Instagram Бекам откри дека е многу горд што неговиот лик се наоѓа на омотот на видеоиграта, а освен со појавување на насловната на Standard Edition, Бекам ќе се најде и меѓу фудбалските икони во FUT и VOLTA.

Како што посочува Daily Mail, Бекам ќе заработи повеќе од видеоиграта отколку како фудбалер во Манчестер Јунајтед, каде заработуваше околу 112.000 евра неделно, додека неговиот петгодишен договор за Лос Анџелес Галакси во 2007 година беше вреден околу 28 милиони евра.

Remote video URL
реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Гејминг

Топ 10 нови игри за 2021 година

Read more

Џинови во гејминг светот: Кои видеоигри зафаќаат најмногу меморија?

Read more

Witcher 3 изгледа подобро од кога било

Read more

Топ 7 нови игри за јануари 2021

Read more
 

Гик

  • filter

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Читај повеќе
  • filter

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Читај повеќе

Директорот на Twitter: Блокирањето на Трамп е исправна одлука, но е опасен преседан

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Неверојатно откритие: Археолози го најдоа најстариот пештерски цртеж во светот

Читај повеќе
  • filter

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Читај повеќе

Signal за неколку дена стана најбараната апликација во светот

Читај повеќе