Бен Афлек: Да останав со Џенифер ќе бев алкохоличар

Бен Афлек го коментираше пропаднатиот брак со актерката Џенифер Гарнер. Тој изјави дека нивниот брак не функционирал, а ако останал со неа најверојатно ќе имал проблеми со алкохолот.

„Ја сакам и ја почитувам, но не можев да продолжам да бидам во брак со неа. Веројатно и понатаму би пиел многу, а почнав да пијам затоа што се чувствував како да сум заробен“, рече Бен Афлек.

Актерот(49) имаше проблеми со алкохолот и во 2018 година замина на лекување.

„Не можев да си заминам поради децата, а не бев среќен. Што требаше да направам? Пиев шише виски и заспивав на креветот, а тоа не беше решение на проблемот“, вели Афлек.

Со Џенифер Гарнер(49) беа во брак од 2005 до 2018 година и сакаа да го спасат бракот поради нивните три деца.

„Се обидувавме поради децата, но и двајцата чувствуваме дека не сакаме да мислат дека така треба да изгледа бракот. Ни требаше време, но потоа донесовме одлука и се разведовме“, истакна Афлек.

Од пролет оваа година Бен е во врска со Џенифер Лопес(52) со која беше верен пред да ја запознае Гарнер.

Тагови
реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за Star Wars спиноф серијата Andor

Read more

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Read more

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Read more

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за Star Wars спиноф серијата Andor

Читај повеќе
  • play_arrow

Животната приказна на актерот Един Хасановиќ: Од бегалец до номинација за Оскар

Читај повеќе

Почна снимањето на реалното шоу Squid Game – натпреварувач изнесен на носилки

Читај повеќе

Реге-Жан Пејџ е најубав маж во светот

Читај повеќе

Најубавите цитати од Тоше Проески за љубовта и животот

Читај повеќе

Зошто ниту една жена не е номинирана за Најдобар артист на БРИТ наградите годинава?

Читај повеќе
  • play_arrow

10 најголеми скандали на „Американски идол“

Читај повеќе
  • play_arrow

Се појави снимка на која свекрвата ја напаѓа Шакира, фановите згрозени

Читај повеќе
  • filter

25 јануари 1981, роден е Тоше Проески

Читај повеќе