Бен Афлек и Џеј Ло си купија луксузна вила вредна 50 милиони долари

Бен Афлек и Џенифер Лопез купија луксузна вила во Бел Ер, за која одделија 50 милиони долари.

Станува збор за имот на елитна локација на кој има модерно уредена вила со 10 спални соби и 17 бањи. Сопствениците ќе можат да уживаат во огромна кујна, домашно кино, голем паркинг, надворешен базен со прекрасен поглед на Лос Анџелес.

Куќата е дизајнирана од архитектот Пол Вилијамс, изградена е пред скоро 9 децении и оттогаш има претрпено големи модификации.

Претходни сопственици беа Тод Лемкин и неговата долгогодишна сопруга Кејси, кои во 2016 година имотот го купија за 27.6 милиони долари.

 

реклама

Само 3 луѓе на планетава можат да патуваат без пасош - меѓу нив не е папата

Read more

5 места во домот каде не треба да стои Wi-Fi рутерот - интернетот ќе биде бавен

Read more

Белите чорапи е најтешко да се исперат - со еден трик повторно ќе бидат сјајни

Read more

Лесен трик што ќе ги држи глувците надвор од подрумот, поткровјето или кујната

Read more

Архитектура

Поглед во вилата на Ѓоковиќ во Шпанија што ја купи за 10 милиони евра

Read more

Освежување без реновирање: Како да направите акцентен ѕид?

Read more

Хотел „Пропадната инвестиција“: Чинеше 700 милиони евра, а никој уште не преспал таму

Read more

Како зелените фасади може да ги заменат климатизерите?

Read more
 

Магазин

Кои млечни производи го намалуваат ризикот од дијабетес?

Читај повеќе

Бугарска реклама за велосипед од 80-тите

Читај повеќе

Истражување: Која возрасна група е најсклона кон секс на работа?

Читај повеќе

Само 3 луѓе на планетава можат да патуваат без пасош - меѓу нив не е папата

Читај повеќе

8 добри причини зошто да вклучите каранфилче во секојдневната исхрана

Читај повеќе

6 намирници чија консумација мора да ја намалите доколку сакате рамен стомак

Читај повеќе

Голем пролетен финансиски хороскоп: Кој ќе смени работа, а кој треба да штеди?

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку навистина биле големи диносаурусите?

Читај повеќе

5 здравствени причини зошто треба да правите аеробни вежби

Читај повеќе