СЕРИЈА А 2019/20

Беннасер: Ако не му додадеш на Златан, ќе те убие

Алжирскиот играч од средниот ред го пофали влијанието на Швеѓанецот при играта на Милан.

Исмаел Беннасер на шега вели дека Златан Ибрахимовиќ има толку голема желба за играње што може да го убие оној кој нема да му додаде во тек на натпревар.

„Тој многу ни помага. Со него на терен едноставно сакаш да направиш повеќе, не ни помислуваш да изгубиш топка“, вели Алжирецот за Sky Sport Italia.

„Мора да даваш сѐ од себе бидејќи тој се стреми кон перфекција. А, пак, ако не му подадеш, ќе те убие. Таков е, но е во право. Праведно е да се дере кога ќе згрешиш и да не каже ништо кога ќе одиграш добро. Така учиш и стануваш играч од високо ниво“.

Ибра во средата постигна два гола и еднаш асистираше во победата на Милан од 4:1 над Сампдорија на гости. Откако се врати во Милан во јануари тој одигра 17 натпревари и постигна 9 голови. Претходно за Милан играше од 2010 до 2012 постигнувајќи 56 голови на 85 натпревари, а освои Скудето и Суперкуп.

реклама

Што се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Read more

Како да го зголемите нивото на тестостерон на природен начин?

Read more

Фудбал

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Read more

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Read more

Шестмина позитивни во Атлетик

Read more

Спорт

Болидот на Фетел ќе добие нова шасија за шпанското Гран при

Читај повеќе
  • filter

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Читај повеќе

Официјални состави: ПСЖ без Мбапе почнува против Аталанта

Читај повеќе

Де Роон ќе дели пица во Бергамо ако ја освои ЛШ

Читај повеќе

Шестмина позитивни во Атлетик

Читај повеќе

Алушовски: Во Струга не одиме само да се проверуваме, туку да победиме

Читај повеќе
  • play_arrow

Десетте најпонижувачки порази во историјата на Лигата на шампиони

Читај повеќе

Гасперини: Нејмар? Ќе го натераме тој да се брани од нас

Читај повеќе

Извлечени двојките за новата сезона во Вторите лиги

Читај повеќе