Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Bentley е познат по својот врвен ентериер, додека компанијата Savile Row од Лондон се прослави благодарение на производството на врвни одела. Сега овие два бренда се здружија со продавницата Huntsman и заеднички создадоа автомобили што ги комбинираат нивните квалитети.

Bentley Bentayga Extended Wheelbase и Continental GTC Speed ​​​​Huntsman Edition се два модела со ограничено издание и ќе бидат произведени во само пет примероци. Како бонус, купувачите на овие автомобили ќе добијат сопствено сако од Huntsman.

Одделот за персонализација на Mulliner се занимава со опремувањето на автомобилот, а свој придонес даде и креативниот директор на Huntsman, Кембел Кери.

Huntsman обезбедува ткаенина за внатрешноста со саќе шевови, а логото на брендот е на потпирачите за глава и чергичињата.

Bentayga EWB Huntsman Edition го започнува својот живот како модел Azure, сите примероци се обоени во бургундска металик боја, имаат бандажи од 22 инча со десет краци, а во внатрешноста ја добиваат Airline Seat Specification, која вклучува седишта со 22 режима на прилагодување.

Continental GTC Speed ​​​​Huntsman Edition е обоен во светлосива сатенска нијанса и опремен со пакет Blackline Specification што го затемнува надворешниот хром. Овој модел е украсен со 22-инчни тркала со десет краци со сјајна црна завршница.

Ова не е прва соработка на Bentley со Huntsman, бидејќи компаниите соработуваа и на посебен модел Bentayga во 2019 година.

Тагови
реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Авто новости

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Read more

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Read more

Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Читај повеќе

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Читај повеќе
  • filter

Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Легендарната BMW Серија 5 првпат и „на струја“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Volkswagen ја најави премиерата на Touareg

Читај повеќе
  • play_arrow

Како роботите ќе ги пратат вулканизерите во предвремена пензија?

Читај повеќе

Како ќе функционираат „црните кутии“ кои од следната година ќе бидат поставени во новите автомобили?

Читај повеќе

Кина стана најголемиот светски извозник на автомобили

Читај повеќе