Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Bentley е познат по својот врвен ентериер, додека компанијата Savile Row од Лондон се прослави благодарение на производството на врвни одела. Сега овие два бренда се здружија со продавницата Huntsman и заеднички создадоа автомобили што ги комбинираат нивните квалитети.

Bentley Bentayga Extended Wheelbase и Continental GTC Speed ​​​​Huntsman Edition се два модела со ограничено издание и ќе бидат произведени во само пет примероци. Како бонус, купувачите на овие автомобили ќе добијат сопствено сако од Huntsman.

Одделот за персонализација на Mulliner се занимава со опремувањето на автомобилот, а свој придонес даде и креативниот директор на Huntsman, Кембел Кери.

Huntsman обезбедува ткаенина за внатрешноста со саќе шевови, а логото на брендот е на потпирачите за глава и чергичињата.

Bentayga EWB Huntsman Edition го започнува својот живот како модел Azure, сите примероци се обоени во бургундска металик боја, имаат бандажи од 22 инча со десет краци, а во внатрешноста ја добиваат Airline Seat Specification, која вклучува седишта со 22 режима на прилагодување.

Continental GTC Speed ​​​​Huntsman Edition е обоен во светлосива сатенска нијанса и опремен со пакет Blackline Specification што го затемнува надворешниот хром. Овој модел е украсен со 22-инчни тркала со десет краци со сјајна црна завршница.

Ова не е прва соработка на Bentley со Huntsman, бидејќи компаниите соработуваа и на посебен модел Bentayga во 2019 година.

Тагови
реклама

Пијте го пред спиење: Напиток што го намалува шеќерот и помага при слабеење

Read more

Зошто на ЕУРО нема натпревар за 3. место? УЕФА даде објаснување

Read more

Почна сезоната на храна што го намалува ризикот од катаракта и до 43%

Read more

Благодарение на еден трик засадените домати ќе имаат повкусни и поголеми плодови

Read more

Авто новости

AMG GT63 Pro е одговорот на Mercedes на Porsche 911 GT3 RS

Read more

7 најчести грешки што ги прават возачите на летно патување

Read more

Ако се откажат од Tesla и купат Porsche, ќе добијат бонус од 4.500 долари

Read more

Пристигна освежената Škoda Octavia

Read more
 

Автомобили

AMG GT63 Pro е одговорот на Mercedes на Porsche 911 GT3 RS

Читај повеќе

7 најчести грешки што ги прават возачите на летно патување

Читај повеќе
  • filter

Ако се откажат од Tesla и купат Porsche, ќе добијат бонус од 4.500 долари

Читај повеќе
  • filter

Пристигна освежената Škoda Octavia

Читај повеќе
  • filter

Honda го враќа во живот моделот Prelude

Читај повеќе

Дали поради електричните возила ќе се намали брзината на возење на германските автопатишта?

Читај повеќе

Моторите со внатрешно согорување може да се спасат, компромис е на хоризонтот

Читај повеќе

Зошто драстично се зголеми масата на новите автомобили во последните 8 години?

Читај повеќе

Top 3 најсигурни автомобили стари до 3 години

Читај повеќе