Бензема доби нов договор, откупната клаузула изнесува милијарда евра

Францускиот напаѓач во последните неколку години е неизоставен дел од првиот тим на Реал Мадрид, па очекувано, и тој беше награден со нов договор, исто како и голем дел од неговите колеги.

Карим Бензема потпиша нов договор со тимот на Реал Мадрид, само неколку дена откако беше промовиран како еден од капитените на тимот.

Договорот предвидува соработка помеѓу напаѓачот и клубот до 2021 година, а годишната плата на Бензема ќе изнесува 7,5 милиони евра.

Реал Мадрид се претпазливи и не сакаат да го загубат Бензема по било која цена, па затоа во договорот е пропишана и клаузула во висина од една милијарда евра доколку некој клуб сака да го купи французинот.

реклама

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Спасовски: Секогаш ќе се најде некој мангуп за да се пофали на социјалните мрежи и да покаже дека е интересен

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Read more

Фудбал

Барселона ги одложи изборите за претседател

Read more

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Read more

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Read more

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Read more
 

Спорт

Барселона ги одложи изборите за претседател

Читај повеќе

Солскјер: Би било шокантно ако го победиме Ливерпул

Читај повеќе

Вечер за првпат римското дерби пред празни трибини

Читај повеќе

Ќе има војна во октагонот, сигурен е шефот на УФЦ за мечот Мекгрегор-Поарје

Читај повеќе

Фернандеш го сруши рекордот за најмногу награди Играч на месецот во една година

Читај повеќе
  • play_arrow

Јокиќ непопустлив кон Шекил: Јас сум Србин и ти го знаеш тоа!

Читај повеќе

Ибра: Донарума е најдобар голман во светот

Читај повеќе

Манџукиќ одбил четири понуди, го сака само Милан

Читај повеќе

На Реал му требаше брилијантниот Хрват, но тој беше невидлив

Читај повеќе