Бесплатно преземете ги овие четири видеоигри - понудата трае до утре

Компанијата SEGA ја отворa прославата по повод 60-годишнината од основањето со распродажба на Steam и делење бесплатни видеоигри инспирирани од ретро класици создадени од девелоперите на компанијата специјално за таа пригода.

Ова се достапните игри:

Тенковска борба од птичја перспектива за максимум четворица играчи што може да ја играте секаде со пријателите. Досстапна е до 19 октомври.

Игра инспирирана од серијата Fantasy Zone на SEGA. Поминете низ четири нивоа аркадни пукотници со вашето мало летало. Преземете ја видеоиграта до 19 октомври.

Воведете ред на улиците со ликовите од популарната франшиза Yakuza на SEGA. Игра инспирирана од beat-em up  наслови како Streets of Rage. Може да биде ваша бесплатно до 19 октомври.

Тестирајте го проектот Golden Axed: Reborn од кој студиото се откажа и не бил виден сѐ досега. Достапен е на 18 и 19 октомври.

За да ги преземете овие бесплатни видеоигри, сè што треба да направите е да отидете на страницата Steam и да кликнете на Play Game. На тој начин видеоиграта ќе биде додадена на вашата колекција и ќе можете да ја задржите засекогаш.

Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Гејминг

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Read more

The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Read more

Call of Duty: Mobile заработи 10 милијарди долари во 2020

Read more

Само за гејмери: Објавен тизер за новиот Lenovo Legion 2 Pro

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Викенд занимација: Бесплатна игра од Epic Games

Читај повеќе

Хакери објавија информации за 1,3 милиони корисници на Clubhouse

Читај повеќе

Лични податоци на 500 милиони корисници на LinkedIn завршија на dark web

Читај повеќе

5.200 тони вселенска прашина паѓаат на Земјата секоја година

Читај повеќе
  • filter

Епохално откритие: Археолозите го најдоа „Златниот град“ во Египет

Читај повеќе

Откриен нов вид на застрашувачки диносаурус

Читај повеќе
  • play_arrow

Поздрав од Марс

Читај повеќе

Паднаа Facebook и Instagram, дали забележавте проблеми?

Читај повеќе

The Witcher 3 next-gen доаѓа во втората половина на 2021 година

Читај повеќе