Бесплатно преземете ги овие четири видеоигри - понудата трае до утре

Компанијата SEGA ја отворa прославата по повод 60-годишнината од основањето со распродажба на Steam и делење бесплатни видеоигри инспирирани од ретро класици создадени од девелоперите на компанијата специјално за таа пригода.

Ова се достапните игри:

Тенковска борба од птичја перспектива за максимум четворица играчи што може да ја играте секаде со пријателите. Досстапна е до 19 октомври.

Игра инспирирана од серијата Fantasy Zone на SEGA. Поминете низ четири нивоа аркадни пукотници со вашето мало летало. Преземете ја видеоиграта до 19 октомври.

Воведете ред на улиците со ликовите од популарната франшиза Yakuza на SEGA. Игра инспирирана од beat-em up  наслови како Streets of Rage. Може да биде ваша бесплатно до 19 октомври.

Тестирајте го проектот Golden Axed: Reborn од кој студиото се откажа и не бил виден сѐ досега. Достапен е на 18 и 19 октомври.

За да ги преземете овие бесплатни видеоигри, сè што треба да направите е да отидете на страницата Steam и да кликнете на Play Game. На тој начин видеоиграта ќе биде додадена на вашата колекција и ќе можете да ја задржите засекогаш.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Гејминг

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Read more

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Read more

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more

Бесплатно преземете ги овие четири видеоигри - понудата трае до утре

Read more

Гик

  • play_arrow

Кинеска демонстрација на моќ: Рој дронови против непријателот

Читај повеќе

Што му ја „цица“ батеријата на iPhone 12?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најмоќниот чипсет досега е главниот адут на новата Huawei серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Што се случува кога некој ќе умре во вселената?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да постигнете убави голови од слободен удар на „FIFA 21“?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите од МВС се вратија на Земјата по 196 дена во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот iPad Air

Читај повеќе

Facebook Dating конечно достапен во Европа

Читај повеќе
  • play_arrow

3D патување низ Сончевиот Систем

Читај повеќе