Бесплатно преземете ја Star Citizen и истражете го универзумот

Вложените пари во развојот на видеоиграта Star Citizen ги рушат сите рекорди, а исто така и кампањата ги пробива сите рокови, бидејќи упорно се одложува.

Иако играта сè уште е далеку од готова, девелоперот Cloud Imperium одлучи да им овозможи на заинтересираните играчи бесплатно да го пробаат ова „чудо од видеоигра“.

По повод настанот Intergalactic Aerospace Expo, Star Citizen ќе биде бесплатна за преземање до 2 декември. За време на промотивниот период, во оваа ММО игра ќе може да „летате“ со над 100 вселенски бродови, а новите играчи ќе можат да уживаат во презентацијата на нови летала, оружја и оклопи што се во фаза на изработка.

Remote video URL

Иако е недовршена, видеоиграта нуди гејмплеј што влече корени од вселенските симулации, а истовремено пружа солиден графички квалитет со MMO елементи. Бројните планети со градови и пејзажи што ги нудат се достапни за истражување благодарение на процедуралното генерирање.

ТУКА можете бесплатно да ја преземете Star Citizen.

Тагови
реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Откажан првиот меч на ракометниот Мундијал

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Гејминг

Топ 10 нови игри за 2021 година

Read more

Џинови во гејминг светот: Кои видеоигри зафаќаат најмногу меморија?

Read more

Witcher 3 изгледа подобро од кога било

Read more

Топ 7 нови игри за јануари 2021

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Blue Origin успешно тестираше капсула за патување во вселената

Читај повеќе
  • filter

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Читај повеќе
  • filter

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Читај повеќе

Директорот на Twitter: Блокирањето на Трамп е исправна одлука, но е опасен преседан

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА 2021: Ајде да одиме на Месечината!

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Неверојатно откритие: Археолози го најдоа најстариот пештерски цртеж во светот

Читај повеќе
  • filter

HTC го претстави смартфонот Desire 21 Pro 5G

Читај повеќе