Бетмен конечно го доби својот Ридлер

Режисерот на најновиот филм за Бетмен, Мет Ривс, конечно го најде актерот кој ќе го игра ликот на негативецот Ридлер.

Пол Дано официјално се приклучува на актерската екипа, откако Џона Хил ги прекина преговорите за улогата на негативецот во „The Batman“.

Веста следува откако беше соопштено дека Зои Кравиц ја добила улогата на Селина Кајл, односно Жената-мачка, во најновиот филм за Бетмен што ќе го режира Мет Ривс, со Роберт Патинсон како суперхеројот од Готам Сити.

Ликот на Дано во новиот филм ќе се вика Едвард Нештон. Овој лик ѝ е познат на филмската публика од филмот „Batman Forever“ од 1995 година кога го играше Џим Кери, во режија на Џоел Шумахер.

Дано неодамна беше номиниран за награда Еми за улогата во серијата „Escape at Dannemora“, а беше режисер, косценарист и продуцент на филмот „Wildlife“ од 2018 година за кој доби одлични критики.

Играл во „Love and Mercy“, „Prisoners“, „12 Years a Slave“, „There Will Be Blood“, „Little Miss Sunshine“ и други.

Подготовките за снимањето на „The Batman“, што е во продукција на Warner Bros.- DC Comics, почнаа летово, а со снимање се очекува да се почне пред крајот на годинава или во почетокот на 2020 година.

„The Batman“ ќе има кинопремиера на 25 јуни, 2021 година.

реклама

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Virgin Galactic и Rolls Royce претставија надзвучен авион

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Филм & ТВ

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Read more

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Read more

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Сцена

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Читај повеќе
  • play_arrow

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Читај повеќе
  • filter

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Читај повеќе
  • play_arrow

„Mayhem“ го одложи настапот во Скопје за 2021 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • filter

Ева Лонгорија има 45 години и изгледа неверојатно

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Читај повеќе

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Читај повеќе