Без изговори: 10-минутен тренинг во домашни услови

А.С.
/ 11.08.2022 / 10:02

Немате време за вежбање? Сигурни сте?

Фитнес инструкторката Памела Рajф сподели со нејзините следбеници на социјалните мрежи дека во 2019 година вежбала повеќе од 3 пати неделно во 94% од времето, што значи дека вежбала редовно во 49 од вкупно 52 недели во годината.

Таа нагласува дека тоа немало да биде возможно без нејзиниот режим на вежбање без опрема што ѝ овозможил да вежба секаде и во секое време.

Токму затоа ги охрабрува сите да ги тргнат на страна изговорите и да почнат да вежбаат.

Овој тренинг од 10 минути е доволен за почеток, а потоа може да преминете на посериозна физичка активност, како кревање тегови или HIIT вежби.

Може да го комбинирате со други активности, како пешачење, трчање, возење велосипед или ролери, качување на планина и друго.

Remote video URL
реклама

Емили Ратајковски го критикуваше филмот за Мерилин Монро: Правиме фетиш од женската болка

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Прекина протекувањето од Северен поток, „пропаднаа“ 800 милиони кубни метри гас

Read more

Русите го уапсија директорот на нуклеарната централа во Запорожје, планот е да го преземат раководството

Read more

Фит

Што треба да јадете за да го забрзате метаболизмот?

Read more

Како да видите резултати од слабеењето за еден месец?

Read more

Зошто е опасно да држите диета ако немате вишок килограми?

Read more

Пет причини зошто треба да трчате по скали

Read more
 

Магазин

Кафето може да ни помогне да живееме подолго, особено меленото 

Читај повеќе

Што треба да јадете за да го забрзате метаболизмот?

Читај повеќе

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Читај повеќе

Прашања што ќе ви покажат дали сте со вистинскиот партнер

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да видите резултати од слабеењето за еден месец?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кралица на есента: Седум десерти со тиква

Читај повеќе

Настапи на Игор Џамбазов, Петар Грашо, Ареа, Љубојна и Нокаут во Македонска Каменица

Читај повеќе

Очајниот Путин ангажира инфлуенсерки во пропагандата за мобилизација

Читај повеќе
Што (не) треба да правите кога ве тетовираат?

Што (не) треба да правите кога ве тетовираат?

Читај повеќе