Без промени во Топ 10 на АТП листата

Русинот Данил Медведев ја задржа лидерската позиција на најновата на АТП ранг-листа на која нема промени меѓу првите десет најдобри светски тенисери.

На второто место е Германецот Александар Зверев пред Рафаел Надал од Шпанија, додека освојувачот на Вимблдон, Србинот Новак Ѓоковиќ остана на седмото место.

АТП ранг-листа:

 1. Данил Медведев (Русија) 7.775 бодови
 2. Александар Зверев (Германија) 6.850
 3. Рафаел Надал (Шпанија) 6.165
 4. Стефанос Циципас (Грција) 5.045
 5. Каспер Руд (Норвешка) 4.890
 6. Карлос Алкараз (Шпанија) 4.845
 7. Новак Ѓоковиќ (Србија) 4.770
 8. Андреј Рубљов (Русија) 3.540
 9. Феликс Оже – Алијасим (Канада) 3.445
 10. Јаник Синер (Италија) 3.185 бодови.
Тагови
реклама

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво од февруари

Read more

Короната има нов симптом - заразените не се ни свесни дека е од вирусот

Read more

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Read more

Поранешен бунтовник стана претседател на Колумбија, најави преговори со нарко-бандите

Read more

Тенис

Зверев откри дека има дијабетес и отвори фондација

Read more

Кирјос погоди бабичка, па ѝ подари пешкир

Read more

Тенисер кој фати корона во САД: Не го пуштаат Ѓоковиќ, а сами не ги почитуваат правилата

Read more

Медведев и натаму прв на АТП листата, Ѓоковиќ шести

Read more
 

Спорт

Роналдо додаде причини за заминување од Јунајтед

Читај повеќе
 • play_arrow

Холанд цензуриран поради вулгаризми: Не ми оди јазикот

Читај повеќе
 • play_arrow

Голот со „ножички“ на Меси ги одушеви и противничките навивачи

Читај повеќе

Баерн радикално штеди: Без гас и топла вода на Алијанц Арена

Читај повеќе

Чави ентузијаст пред почетокот на сезоната

Читај повеќе

Зверев откри дека има дијабетес и отвори фондација

Читај повеќе

Дали „деветката“ во Челси е проколната?

Читај повеќе

Конте: Мразам лажговци

Читај повеќе

Фудбалер на Малме ја пропушти сопствената свадба поради натпревар

Читај повеќе