Без рамки, само екран: Свеж дизајн на новиот iPod?

Судејќи според најавите, новата генерација на iPod уреди наскоро ќе биде претставена на пазарот, а постојат шанси дека тие ќе бидат со нов дизајн, многу сличен на all-screen дизајнот кај моделот iPhone XS.

Малата икона, која е откриена во iOS Beta 4 верзијата на оперативниот систем, го прикажува потенцијалниот дизајн на следната верзија на iPod уреди. На неа не се забележува Home копче, ниту пак рамки околу екранот, па експертите претпоставуваат дека се работи за all-screen дисплеј кој ќе ја опфаќа целата предна страна на уредот.

Детали околу седмата генерација на iPod засега не се достапни и Apple не излезе со информации за премиерата на овие уреди, но веќе знаеме дека компанијата закажа посебен настан за 25 март, на кој веројатно ќе биде претставена или пак ќе добиеме повеќе информации за новата верзија на iPod.

Мора да нагласиме дека овие информации за изгледот, односно дизајнот на новиот iPod не се официјални, туку поголемиот дел од нив се претпоставки. Најдобро би било да почекаме барем до 25 март, кога веројатно ќе стигне официјална потврда за овие уреди.

Исто така, недостатокот на Face ID функција и мал „notch“ на самиот врв на дисплејот дополнително фрлаат сомнеж над потенцијалниот „нов“ дизајн на iPod. Оваа слика, колку и да изгледа интересно, сепак не значи дека е автентична и официјална потврда од Apple за нивниот нов производ.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Хардвер

Објавени првите фотографии за Samsung Galaxy Watch 3

Read more

Lenovo го претстави лаптопот Chromebook 3

Read more

Hublot произведе паметен часовник кој чини 5.800 долари

Read more

HP го претстави новиот лаптоп Omen 15 наменет за гејмери

Read more

Гик

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Читај повеќе

Научници тврдат дека коронавирусот се пренесува преку воздух, од СЗО бараат промена на препораките

Читај повеќе
  • play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Читај повеќе