Без струја делови од Карпош

ЕВН Македонија АД известува дека поради планирани технички интервенции во елктро-дистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе останат корисници во Oпштина Карпош.

Во период од 9:30 до 12:30 часот струја ќе немаат дел од потрошувачите на улица „Крагуевачка“ бр. 2 и улица „Франклин Рузвелт“ бр. 148 во Општина Карпош, а во период од 08:30 до 10:30 часот без електрична енергија ќе бидат зградата на поранешно Горење и околината на булеварот „Партизански одреди“ бр. 72, исто така во Општина Карпош.

реклама

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more

Тројца исчезнати туристи во Грција најдени мртви

Read more

Откриен нов вид „екстремно агресивна“ змија

Read more

Тешки бетонски блокови пред паѓање висат од тераса спроти Владата, предупредува ЦУК

Read more

Македонија

Миле Јанакиески по 6 години денеска излегува од затвор

Read more

Горивата поскапуваат на полноќ

Read more

Топло време со максимални 36°C

Read more

Ангелов бара кружен тек кај збунувачката крстосница со чести сообраќајки во Аеродром

Read more
 

Вести

Миле Јанакиески по 6 години денеска излегува од затвор

Читај повеќе

Горивата поскапуваат на полноќ

Читај повеќе

Грција, Турција и Кипар горат, температурите и до 45 степени Целзиусови

Читај повеќе

Рекордно се троши на нуклеарно оружје - која земја купува најмногу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Трамп го прозва Бајден на когнитивен тест, па направи гаф во следната реченица

Читај повеќе

Киев: Русија ги засили нападите за време на мировната конференција во Швајцарија

Читај повеќе

Тројца исчезнати туристи во Грција најдени мртви

Читај повеќе

Голем скок на цените на нафтата

Читај повеќе

Топло време со максимални 36°C

Читај повеќе