Без струја Ѓорче Петров и Карпош

ЕВН Македонија АД известува дека денеска без електрична енергија ќе останат делови од општините Ѓорче Петров и Карпош.

Во периодот од 9 до 11 часот, корисниците од улицата Николај Островски, улицата Антон Чехов, улицата Пелинце, улицата Лазо Дамовски, улицата Австралиска, ОУ „Страшо Пинџур“ во општина Ѓорче Петров ќе немаат струја.

Без електрична енергија во периодот од 12 до 14 часот, ќе бидат корисниците од улицата Лука Геров од бр.33 до бр. 43 (непарни броеви) во општина Ѓорче Петров. Зградите спроти овие објекти.

Во периодот од 9.00 до 12 часот, корисниците од дел од улицата Драгутин Аврамовски Гуте во општина Карпош ќе бидат без струја.

реклама

Зошто никогаш не треба да користите мобилен телефон додека сте во тоалет?

Read more

Вучиќ: За три до четири месеци ќе биде најлошата ситуација од 1945 година

Read more

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Македонија

Од ДУИ ме нарекуваат анти Албанец и ксенофоб затоа што гласно говорам за нивниот криминал, рече Мицкоски

Read more

Деветвалентната ХПВ-вакцина достапна кај нас од следниот месец

Read more

Дизелот од полноќ поевтин за 0,50 денари, цените на бензините остануваат исти

Read more

Укината социјалната помош на 1.134 лица оти имале возило и за 18 месеци ја оштетиле државата за над 2,5 милиона евра

Read more
 

Вести

Од ДУИ ме нарекуваат анти Албанец и ксенофоб затоа што гласно говорам за нивниот криминал, рече Мицкоски

Читај повеќе

Сообраќајка со полициско возило во Скопје, шестмина повредени

Читај повеќе

Деветвалентната ХПВ-вакцина достапна кај нас од следниот месец

Читај повеќе

Тепачка во штипскиот затвор, надвор стигнала и поддршка од 30 лица

Читај повеќе

Двајца повредени во пожар во куќа во Скопје

Читај повеќе

Вучиќ: За три до четири месеци ќе биде најлошата ситуација од 1945 година

Читај повеќе

Изложба на карикатури од Фестивалот за хумор и сатира IN VINICA VERITAS во Крива Паланка

Читај повеќе
  • play_arrow

Украинците имаат нови моќни дронови во кампањата против Русија

Читај повеќе

Драстичен пад на цената на биткоинот

Читај повеќе