Без вода дел од корисниците од Општина Центар

Поради дефект на затварач од Ф 80 на улица Кеј 13 Ноември, во текот на денешниот ден прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на потегот од плоштадот до „Холидеј Ин“ во Скопје.

– Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 12:50 часот до завршување со активностите, стои во соопштението од ЈП Водовод и канализација.

Додаваат дека и во текот на викендот односно во недела поради санирање на два дефекта на затварачи од Ф-300 мм на ул. „Св. Кирил и Методиј“ (до Мисија на Европската Унија) во Центар, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците на дел од улиците ул. „Мајка Тереза“, ул. „Шарски Одреди“, од ул. „Св. Кирил и Методиј“, ул. „Даме Груев“, ул. „Димитрие Чуповски“ и ул. „Св. Климент Охридски“. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 8:30 часот до завршување со активностите.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Македонија

Регистрирани осум нови случаи со COVID-19, нема починати

Read more

Попладне наместа нестабилно со пороен дожд, од вторник многу топло

Read more

Втор случај на индиски сој во државата, за влез во Грција доволен е и брз тест

Read more

Авионска дезинсекција против комарци во Скопје

Read more
 

Вести

Регистрирани осум нови случаи со COVID-19, нема починати

Читај повеќе

Попладне наместа нестабилно со пороен дожд, од вторник многу топло

Читај повеќе

Тешко повредена велосипедистка во Охрид откако во неа удрил автомобил

Читај повеќе

Албанија обезбеди бесплатни брзи тестови за туристите со симптоми на COVID-19

Читај повеќе

Санкционирани 176 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Читај повеќе

Во експлозија во фабриката Слобода во Чачак повредени тројца работници

Читај повеќе

Втор случај на индиски сој во државата, за влез во Грција доволен е и брз тест

Читај повеќе

Авионска дезинсекција против комарци во Скопје

Читај повеќе

Претпладне сончево со умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд

Читај повеќе