Бил Гејтс како Остин Пауерс – видеото требаше да биде за интерна употреба

Бил Гејтс и Стив Палмер, коосновачот и поранешниот директор на Microsoft, пред многу години снимиле кратко видео – пародија на сцена од филмот „Austin Powers“.

Видеото беше објавено на YouTube уште во 2009 година, но „од нафталин“ го изваде водетелот на BNN Bloomberg Џон Ерлихман. Било снимено за интерна употреба во текот на 14-годишната кариера на Балмер на позицијата директор на Microsoft што почна во 2000 година.

Гејтс ја игра улогата на Остин Пауерс, а Балмер е Доктор Зло. Интересно е да се види како двајца моќни и влијателни ликови во компјутерскиот свет знаат да се забавуваат.

 

 

реклама

Забава

Најсмешната фејл компилација од неделата

Read more

Неодоливо бањање

Read more

Фејл компилација: Сите ќе раскинете

Read more

Не ми го задевај кучето...

Read more

Нови видеа

play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more
play_arrow

Ова се десетте најпаметни трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Како апокалипсите му го поплочија патот на човештвото?

Read more
play_arrow

Која е најдобрата тактика да се победи Ливерпул?

Read more
play_arrow

Топ 10 европски градови кои треба да ги посетите кога ќе се отворат границите

Read more
play_arrow

За сите обожаватели на Хари Потер - пристигнува новата игра „Hogwarts Legacy“

Read more
play_arrow

Како да го избришете вашиот YouTube канал?

Read more
play_arrow

Седум шокантни пресврти во видеоигри што ја сменија франшизата

Read more
play_arrow

Времеплов: 36 години од дебито на Марадона во Серија А

Read more
play_arrow

Пијана мајка со бебето лудувала на скејт-парк

Read more
play_arrow

Топ 10 филмови каде светот навистина се уништува

Read more
play_arrow

Што значи контроверзното правило за „итен трансфер“ во Ла Лига?

Read more