Бил Гејтс од вчера и официјално разведен

Бил и Мелинда Гејтс официјално се разведени, пренесуваат американските медиуми. Според пишувањата, ниту една страна нема да добие сопружничка поддршка, а нивниот имот ќе биде поделен во склад со договорот за развод.

Мелинда и Бил се договорија за поделба на имотот кога одлучија да се разведат. Мелинда нема да го менува презимето.

Во судските документи се наведува дека немаат проблеми околу старателството над трите деца, со оглед на тоа што се полнолетни.

Кон почетокот на мај, еден од најбогатите луѓе во светот соопшти дека се разведува по 27 години брак.

„Во текот на последните 27 години израснавме три неверојатни деца и изградивме темел кој делува во целиот свет за да им овозможи здрав и продуктивен живот на сите луѓе. И понатаму дејствуваме во таа мисија и ќе продолжиме со заедничката работа во компанијата, но повеќе не веруваме дека може да растеме заедно како пар во следната фаза на нашиот живот“, напишаа тогаш во соопштение Бил и Мелинда Гејтс.

Во брак беа 27 години.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Живот

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Read more

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Read more

Какво кафе пиете открива многу за вашиот карактер

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе