Билбордите почнаа да комуницираат меѓусебе

На крајот на уште една година полна со неизвесност, Телеком со својата новогодишнa кампања и преку прашањето „Како си?“, имаше за цел да ги потсети луѓето за потребата од социјална поврзаност, грижа и внимание кон најблиските. 

 Токму ова прашање „Како си?“ привлече големо внимание од јавноста и поттикна голем број на разговори и дискусии на социјалните мрежи. Па, дури и натера некои да си кажат како се чувствуваат и тоа на билборди.

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Промо

Првиот „фиат 500“ во наградната игра „Отвори и освој“ на „Паскалин“ заминува кај семејството Зејадини

Read more

Шпаркасе Банка, најдобар избор на банка за твојата плата

Read more

Осигурување на домот за прв пат и во А1 Македонија

Read more

Јунајтед Груп станува членка на Алијансата за одговорно работење

Read more
 

Ново

  • play_arrow

Вистината боли: Како изгледа реална новогодишна реклама?

Читај повеќе

Шок за Бразил: Крај на Мундијалот за двајца репрезентативци

Читај повеќе

Како сексот да трае подолго?

Читај повеќе

Попладневната дремка прави чуда, но само ако дремете правилно

Читај повеќе
  • play_arrow

Што ако НАСА никогаш не постоеше?

Читај повеќе

Кои телефони на Nokia ќе добијат Android 13?

Читај повеќе

Моментот кога ни судијата не сака, ама мора да додели црвен картон

Читај повеќе

МВР: Немало закани, ниту напад кон полициски службеници во Арачиново

Читај повеќе

Пеле останува во болница поради респираторна инфекција

Читај повеќе