Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Кога се појави на музичката сцена, Били Ајлиш изгледаше поинаку. Се облекуваше во широка и затворена облека и доста експериментираше со бојата на косата.

Младата пејачка има обожаватели низ светот, а откако реши да го промени стилот на облекување и почна да се облекува поженствено и привлечно, вели дека нејзината популарност на инстаграм опаднала.

Ајлиш тврди дека изгубила 100.000 следбеници откако на социјалните мрежи објавила фотографии во корсет, а некои дури и пишуваат дека премногу се променила и дека е лицемерна.

Били им се обрати на обожавателите, велејќи дека луѓето се плашат од големи гради.

„Изгубив 100.000 следбеници поради моите гради, луѓето се плашат од големи гради“, смета таа.

Тагови
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Ќерките на Анџелина Џоли ја засенија актерката на црвениот тепих

Read more

Музика

Ед Ширан фати корона, концертите ќе ги одржува од дома

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Кање со бизарна маска се појави на свадба кај синот на најбогатиот човек во светот

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more
 

Сцена

Најголемата филмска ѕвезда во Кина е избришана од интернет

Читај повеќе

Барби го пронајде својот Кен

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Ед Ширан фати корона, концертите ќе ги одржува од дома

Читај повеќе

Болдвин нишанел кон камера кога ја усмртил Хачинс

Читај повеќе
  • play_arrow

Почина Џејмс Мајкл Тајлер – Гантер од „Friends“ ја загуби битката со ракот

Читај повеќе

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавена аудиоснимка од повикот во Брза помош откако Болдвин пукаше во колегите

Читај повеќе

„Sex and the City“: Приказна по која не треба да се водите

Читај повеќе