Били Ајлиш во поткаст за Telekom Electronic Beats: Го живеам најдобриот период од својот живот

Ексклузивно интервју со Били, како се справува со социјалното дистанцирање и како одговорно ги користи социјалните медиуми.

Telekom Electronic Beats го објави поткастот со ексклузивното интервју со добитничката на пет Греми награди - Били Ајлиш. Во ова специјално интервју кое ја заокружува 50-тата епизода од серијата Telekom Electronic Beats, Били зборува за тоа како ужива во свое друштво, во моќта да се каже „не“ и во радоста да се чува питбул.

Зборувајќи за нејзините надежи и соништа за иднината, Били изјави: „Го живеам најдобриот период од мојот живот и не сакам да пропуштам ниту еден дел од него“.

„Telekom Electronic Beats постои за да создаде значајни конекции преку музиката и ние сме горди што со помош на поврзаната технологија TEB сѐ уште може да ја исполни својата улога и да Ве спои со нештата што Ви значат. Целта на Дојче Телеком е да бидеме тука за Вас за да може Вие да бидете тука едни за други во овие тешки времиња“, изјави Ралф Лилсдорф, Маркетинг на меѓународна музика, Дојче Телеком.

На прашањето за нејзиниот став за важни прашања преку социјалните медиуми, Били Ајлиш даде коментар дека „Тоа е одговорност што секој од нас треба да ја сфати сериозно“.

Најновата епизода од серијата Telekom Electronic Beats е снимена од далечина, поради тоа што Европа и Калифорнија, родната земја на Ајлиш, се соочуваат со ограничувања наметнати со мерките за социјално дистанцирање. 

Поткаст серијата вклучуваше разговори со различни нови и веќе познати уметници од целиот свет на електронската музика, вклучувајќи имиња како Диксон, Чили Гонзалес, Модеселектор, Инга Хумпе и Ричи Хотин.

„Толку многу нешта треба да се променат“, вели Ајлиш на прашањето за нејзиното мислење за светот денес.

Поткастот можете да го слушнете на:

Electronic Beats: www.electronicbeats.net/listen/

Apple подкасти: podcasts.apple.com/de/podcast/electronic-beats-podcast/id1359011924

Spotify: open.spotify.com/show/6lcKx2IcESBRkRrdoqNcMk?si=21dp9vlQQO-SetRW5MenTg

Soundcloud: soundcloud.com/electronicbeatspodcast

Mixcloud: www.mixcloud.com/electronicbeats/

*Промотивен текст

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Живот

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Read more

Филипче: Срцето на една сакана мајка и сопруга сега чука тука во градите на Иван и тој го почнува неговиот втор живот

Read more

Кои ќе бидат правилата за примање туристи летово во Бугарија?

Read more

Зоран Кардула со нови портрети на истакнати Власи низ историјата

Read more

Магазин

  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Читај повеќе

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Читај повеќе

Тајланд почна со тестирање вакцина против COVID-19 врз мајмуни

Читај повеќе

Сите сме донори доколку не се изјасниме поинаку, но во суштина сепак семејството го дава последниот збор

Читај повеќе

Филипче: Срцето на една сакана мајка и сопруга сега чука тука во градите на Иван и тој го почнува неговиот втор живот

Читај повеќе
  • play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Читај повеќе

Кои ќе бидат правилата за примање туристи летово во Бугарија?

Читај повеќе