Били Ејлиш е стилска икона на годината

Како личност која е најмногу пребарувана на Google поради стилот се покажа младата пејачка Били Ејлиш.

Младата пејачка ги симна од престолот Меган Маркл, Ријана и Бијонсе. Со нејзините 17 години е номинирана за шест Греми и има освоено две АМА награди. Нижејќи музички успеси таа редовно се појавува во екстравагантни комбинации на црвениот тепих.

Израсната е во Лос Анџелес, во семејство на музичар и актер, а поголем дел од животот го минала скромно. Родителите секогаш ја  поттикнувале на креативност.

Со „Don’t Smile at Me“ во 2017 година стана популарна, а со првиот албум „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?“ постави рекорди во продажба.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Стил

Патничките авиони ќе летаат како птиците во јато

Read more

Почна Модната недела во Лондон

Read more

Идеи и трикови за уредување на мала кујна

Read more

Четири фризури кои се во тренд оваа есен

Read more

Магазин

3.000 евра за милениче: Пандемијата ја зголеми побарувачката за расни кучиња

Читај повеќе

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Читај повеќе
  • play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Читај повеќе

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Читај повеќе

5 работи кои пандемијата ги промени во нашите животи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудо на архитектурата: Куќа која изгледа како ѕвезда што експлодира

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмун украл телефон и си правел „селфи“

Читај повеќе
  • play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Читај повеќе