Billboard: Карди Би е жена на годината

Раперката Карди Би е прогласена за жена на годината по избор на Billboard, иако оваа година објави само една песна. Оваа вест не ги израдува баш сите, многумина сметаат дека таа не ја заслужи титулата.

Сепак, важно е да се нагласи дека песната што раперката ја издаде е една од најголемите хитови оваа година. Станува збор за песната „WAP“ која ја издаде заедно со Меган Ти Сталион.

„За сите вие кои приговарате имам само една песна. Да, ја имам само таа песна. Сите ја знаете. Тоа е таа песна која најмногу се продаде, најмногу беше стримувана, поради која републиканците цвилеа на Fox News“, е дел од пораката на Карди Би со објавена видео снимка на Instagram.

Песната „WAP“ предизвика бројни реакции откако беше објавена во август, а многумина тогаш ја нарекоа најконтроверзна песна на годината. Насловот е скратеница за „Wet Ass Pussy“, а покрај експлицитните стихови внимание привлече и сексуалната атмосфера во спотот.

Remote video URL

Песната предизвика и предизвик на  TikTok, кој вклучува тверкање и заводливи танц движења.

реклама

Кој е полицаецот кој со три потези спречи трагедија во Капитол хил?

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

Совети како да правите селфи фотографии како професионалец

Read more

Беровец лажел дека е киднапиран и изнудил 10.000 евра од татко му

Read more

Музика

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Read more

Лана дел Реј пее за теориите на заговор за авионско запрашување во новата песна

Read more

Почина славниот југословенски басист Ненад Стефановиќ - Јапанац

Read more

The Weeknd ги шокираше фановите со изгледот во новиот спот

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Дали песна за возачка дозвола ќе биде песната на 2021? Веќе руши рекорди

Читај повеќе

Карди Би во главната улога во филмот „Assisted Living“

Читај повеќе
  • play_arrow

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Читај повеќе

Ребел Вилсон открива: Бев киднапирана, ни се заканија со оружје

Читај повеќе

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за „Wonder Woman 1984“

Читај повеќе

Скандалот зеде данок: Арми Хамер се повлече од „Shotgun Wedding“

Читај повеќе

Сара Климоска е една од европските Ѕвезди во подем за 2021

Читај повеќе

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Читај повеќе