Биното пред отказ во Ферари

Ф1
МИА
/ 15.07.2020 / 10:03

Директорот на Формула 1 тимот Ферари, Матија Биното, може наскоро да биде отпуштен, пренесува Corriere della Sera.

Според изворот, специјалистот ја исцрпил довербата кај претседателот и извршниот директор на италијанската компанија по неуспешниот почеток на сезоната 2020 во Ф1 шампионатот.

Се шпекулира дека одлуката за разрешување на Биното може да биде донесена во наредните недели.

Главен претендент за наследник на Биното во Ферари е Антонело Колета, кој го предводи тимот на трките во класата ГТ.

Тагови
реклама

Наја Ривера се удавила за неколку минути, покажа официјалниот извештај

Read more

Пограничен инцидент во Охридско Езеро со глисер со албански ознаки

Read more

За јавните личности и приватните газиња

Read more

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more

Ф1

Фетел: Не му верував на болидот

Read more

Ферари: Болидот е дизајнерска грешка, немаме шанси за титула пред 2022 година

Read more

Португалското Гран при ќе се одржи со гледачи

Read more

Очајнички потег на Ферари: Од пензија го враќа човекот заслужен за успесите на Шумахер

Read more

Спорт

Новата сезона во Серија А почнува на 19 септември

Читај повеќе

Силекс неносител во ЛШ, жрепката в недела

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Читај повеќе

Црвен картон за намерно кашлање кон противникот во Премиер лига

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Фетел: Не му верував на болидот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Пандев со Џеноа избори опстанок во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Читај повеќе

Венгер ги именува фаворитите во Лигата на шампиони

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса сака 10 милиони евра за Ракитиќ

Читај повеќе