Бившата девојка на Игуаин: Беше опседнат со „лесни“ девојки

Италијанската водителка Мануела Ферера гостуваше во италијанското шоу Tiki Taka, каде зборуваше за Кристијано Роналдо и Гонсало Игуаин, со кого беше во врска.

Со Португалецот, како што вели таа, разменила само неколку пораки, додека со Аргентинецот излегувала неколку месеци.

„Бев во со Игуаин, официјално не бевме во врска, но излегувавме со месеци. Сето тоа заврши бидејќи тој сака „лесни“ девојки. Имаше страст за нив. Тоа се случуваше додека играше во Милан“.

За Роналдо вели:

„Со него немав ништо. Еднаш ми испрати порака, честитка за нешто. Многу го ценам“, вели таа.

Роналдо игра во Јувентус, каде е најдобар играч, додека Гонсало Игуаин минатото лето од Јувентус премина во МЛС екипата Интер Мајами.

реклама

Гејтс се вакцинираше, но и понатаму носи маска – сака да биде пример

Read more

Peugeot го смени „лавчето“ – дали ви се допаѓа?

Read more

Прв воздушен напад на САД по наредба на Џо Бајден, 17 загинати

Read more

Некогаш беше најдебелото дете во светот, сега никој не може да го препознае

Read more

Фудбал

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Read more

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Read more

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Read more

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Read more
 

Спорт

klop.jpg

Клоп: Не ни се потребни големи промени во составот

Читај повеќе

Малдини сака да го види Имобиле во Милан

Читај повеќе

Почина Алфредо Кинтана, 32-годишниот голман на Порто

Читај повеќе

Лазаров го соопшти списокот за двобојот со Данска

Читај повеќе

Жрепката одлучи: Манчестер Јунајтед против Милан

Читај повеќе

Ибра: Роналдо е најдобриот фудбалер во историјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Судијата ја „сецна“ Звезда во 94-та минута, коментаторот урлаше: Зошто? Зошто?

Читај повеќе
  • play_arrow

Познати осминафиналистите во ЛЕ: Адеми и Ристовски продолжуваат, Елмас елиминиран

Читај повеќе
  • play_arrow

Клиперс потопен во Мемфис

Читај повеќе