Останати спортови

Бизарен потег: Дали Фјури лижеше крв од вратот на Вајлдер?

23. февруари 2020 - 13:34 | А.С.

Големиот реванш меѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер синоќа заврши со триумф на Британецот, но мечот во Лас Вегас имаше бизарна завршница.

Во претпоследната рунда кога беше јасно дека Фјури ја имаше доминацијата во мечот, судејќи според некои видеоснимки, тој лизнува крв од вратот на американскиот боксер.

Поради аголот на снимките не може со сигурност да се утврди дали јазикот на Фјури го допира вратот на Вајлдер или Британецот само се плази.

Од рунда во рунда Вајлдер само успеваше да преживее и со технички нокаут беше конечно совладан во седмата рунда.

Коментирај