Бизарен светски рекорд: Белгиец седеше на ВЦ шолја скоро пет дена

Џими Де Френ, 48-годишен Белгиец кој сонува некогаш да стане возач на автобус, си постави цел да седи на ВЦ шолја поставена во локален бар цел цели 165 часа, јавува Ројтерс.

Тој седеше на ВЦ шолјата скоро пет дена и постави светски рекорд, а се откажа во петокот наутро, по дури 116 часа седење.

„Шегата на своја сметка е најдобриот хумор што постои. Зошто го правам ова? Зошто да не? Ништо не ми се допаѓа повеќе од тоа кога луѓето се смеат на моја сметка, бидејќи тогаш и јас можам да се смеам на нивна сметка“, рече Де Френ.

Барот во Остенде беше отворен за време на обидот за светски рекорд на Џими, што им овозможи на неговите пријатели и роднини да дојдат да го посетат и да поразговараат со него додека тој седеше на ВЦ шолјата.

Иронично, му беа дозволени паузи за одење во тоалет бидејќи ВЦ шолјата на која седеше не беше поврзана со одвод. Седењето сепак се покажа како многу потешка задача отколку што тој првично мислеше.

„Бев изморен и нозете ме болеа, но верувам во мојот успех и ќе се обидам да го официјализирам мојот рекорд“, додаде Де Френ.

Досега не е забележан ниту еден рекорд за најдолго седење на ВЦ шолја, но Де Френ потенцираше дека дознал за некој човек кој успеал да помине 100 часа на ВЦ шолја.

реклама

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Српски туристи избркани од грчкиот остров Евија

Read more

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Read more

Чек дис аут

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Read more

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Read more

Гратче во САД со уникатна идеја за борба против корона-кризата

Read more

Магазин

  • play_arrow

10-минутни лесни вежби за затегнат задник

Читај повеќе

Предлог за ручек: Печен лосос со ориз

Читај повеќе
  • play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Читај повеќе

Вирална дилема: Која зебра гледа во камерата?

Читај повеќе
  • play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Читај повеќе
  • play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Читај повеќе

Како би ја опишале Македонска Пошта во една фотографија?

Читај повеќе
  • play_arrow

На плажите низ Флорида шета Смртта: Само ве потсетувам на вирусот

Читај повеќе
  • filter

Среќен роденден, Никола Тесла

Читај повеќе