Бизарна масажа со месарски ножеви - дали би ја пробале?

На Тајван е сè популарен третманот „dao liao“ – бизарна масажа со сатари која ја враќа енергијата и балансот во телото.

Иако изгледа опасно, за оваа терапија се смета дека има физичка моќ за иселување и е вид кинеска медицина за која се смета дека е стара повеќе од 2.000 години.

Научниците сметаат дека овој третман го изведувале монасите во древна Кина. Третманот се проширил во Јапонија, па потоа и на Тајван, пишува BBC.

Цената на третманот изнесува околу 40 долари.

Луѓето го бараат овој третман со сатари за да ги олеснат тегобите во телото и да го подобрат квалитетот на сон.

Remote video URL
реклама

Швајцарија не знае што да прави со вишокот респиратори и маски

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Белградските болници преполни, Србите не веруваат во официјалните бројки за COVID-19

Read more

Филипче: По подолго време имаме двојно повеќе оздравени пациенти од новодијагностицирани

Read more

Чек дис аут

Индиски бизнисмен со златна маска од 4.000 долари се штити од COVID-19

Read more

Огнена топка експлодира над Токио со сила од 165 тони експлозив

Read more

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Read more

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Магазин

  • play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Читај повеќе
  • play_arrow

Индиски бизнисмен со златна маска од 4.000 долари се штити од COVID-19

Читај повеќе

Три хороскопски знаци кои секогаш го добиваат она што го сакаат

Читај повеќе

Истражување: Колку секс е доволно?

Читај повеќе

Детална процедура: Што да правите ако се заразите со коронавирус во Грција?

Читај повеќе

Секс поза „мачка“ - максимално уживање за двајцата партнери

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Полнет модар патлиџан

Читај повеќе