Бизарни вонземјани ги претставија новите костими за капење на Ким Кардашијан

Ким Кардашијан претстави нова линија на костими за капење од нејзиниот моден бренд Skims, со бизарна кампања во која се појавуваат модели преправени во вонземјани.

Кампањата на тема вонземјани привлече внимание и е достапна за купување од вторникот.

Кардашијан сама моделирала неколку костими во бујната кампања снимена од режисерката на „Spring Breakers“, Хармони Корин. За кампањата и самата Кардашијан позираше со манекенките кои носеа маски на вонземјани.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by SKIMS (@skims)

Skims Swim нуди едноделни и дводелни костими во светли бои. Иако нема да можете да ги додадете нивните маски од вонземјани во вашата кошничка, можете да купите голем број од нивните костими за капење, од класици како триаголни горни делови (38 долари) до традиционални костими за капење како што е маица за пливање со ревер (52 долара).

А кога станува збор за покривање на плажа, Кардашијан нуди неколку стилови кои се удвојуваат како костими за капење и секојдневна облека. Можете да најдете сè, од мрежести фустани со долги ракави (88 долари) до врвни фустани за пливање (88 долари), здолништа со саронг за пливање (78 долари) и Cover Up Cargo панталони (78 долари).

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Стил

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Read more

26 Моден викенд Скопје – зборуваме за одржливост среде брендови за брза мода

Read more

Најдобро облечени: Актерки кои ја вратија елеганцијата на Оскарите

Read more

На модните ревии се појавија и роботи

Read more
 

Магазин

  • filter

Ратајковски се потстрижи, фановите разочарани: Фризура за баби

Читај повеќе
  • play_arrow

Што треба да правите на секој тренинг за подобри резултати?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како звучеле јазиците на Викинзите, Ацтеките, Египќаните, Римјаните...?

Читај повеќе

Бонтон vs обичаи: Дали на гости треба да се соблекуваат чевлите?

Читај повеќе

Што да јадете за здрав црн дроб?

Читај повеќе

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Читај повеќе

Шест причини зошто леблебијата е една од најздравите намирници

Читај повеќе

Кои хороскопски знаци ги очекува невидена среќа и пари во април?

Читај повеќе

Како да направите домашна пица како вистински мајстор?

Читај повеќе