Бизарно: Луѓе од картон ги пополнуваат празните места во ресторан

Посетата на ресторан подразбира избирање на место кое покрај добра услуга има и пријатна атмосфера. Тишината и празните маси не се привлечен амбиент за посетителите на угостителските објекти.

Со оглед на социјалното дистанцирање, многу ресторани во иднина ќе изгледаат поинаку отколку што сме навикнати.

Меѓутоа, некои ресторани имаат решение како да го потполнат празниот простор. Некои се интересни и корисни, други се сосема бизарни. Ваков пример е и еден ресторан во Австралија кој направи луѓе од картон.

Во овој објект нема да има празно место бидејќи некои маси се пополнети со луѓе од картон, па дури се ставени и пијалаци и чинии пред нив.

Угостителските објекти се отворени во Австралија од минатиот петок, но дозволено им е да примаат само 10 луѓе.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Живот

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Read more

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Read more

Филипче: Срцето на една сакана мајка и сопруга сега чука тука во градите на Иван и тој го почнува неговиот втор живот

Read more

Кои ќе бидат правилата за примање туристи летово во Бугарија?

Read more

Магазин

  • play_arrow
  • filter

Ден на младоста: Празник, штафета и слет

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе
  • play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Читај повеќе

Рамазан Бајрам се слави под маски и во најтесното семејство

Читај повеќе

Тајланд почна со тестирање вакцина против COVID-19 врз мајмуни

Читај повеќе

Сите сме донори доколку не се изјасниме поинаку, но во суштина сепак семејството го дава последниот збор

Читај повеќе

Филипче: Срцето на една сакана мајка и сопруга сега чука тука во градите на Иван и тој го почнува неговиот втор живот

Читај повеќе
  • play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Читај повеќе