Блиска средба со белуга кит

Руски нуркач имаше блиска средба со белуга кит кој беше пријателски настроен и дури дозволи да го погали.

Белуга китовите се бели арктички китови кои го населуваат Северниот Леден Океан. Настанот е снимен во водите крај островот Попов, блиску до Владивосток на крајниот исток на Русија.

реклама

Чек дис аут

Топ 10 потценети европски престолнини кои треба да се посетат

Read more

Она кога имаш ангел чувар

Read more

Една е мајка, ама една беше и колекцијата

Read more

101-годишна Италијанка по трет пат заразена со COVID-19

Read more

Нови видеа

play_arrow

Брзо и лесно: Пет рецепти за чиа пудинг

Read more
play_arrow

Она кога имаш ангел чувар

Read more
play_arrow

Најубавите голови од 10. коло во Премиер лигата

Read more
play_arrow

Како да ја користите опцијата Watch Together на Messenger?

Read more
play_arrow

Лесни вежби за затегнати стомачни и совршен задник

Read more
play_arrow

Неверојатно, но вистинито: Најжешката река во светот во која сѐ умира

Read more
play_arrow

Идеја за десерт: Печени јаболка со цимет, ореви и суво грозје

Read more
play_arrow

Зошто е важно да бидете искрени од првиот ден во врската?

Read more
play_arrow

Моментот кога огромен алигатор изеде птица за неколку секунди

Read more
play_arrow

Зошто Американците не смеат да пијат алкохол до 21 година?

Read more
play_arrow

10 најконтроверзни сопственици на фудбалски клубови

Read more
play_arrow

15-минутни секси вежби со Памела

Read more