BMW ги откри деталите за новата генерација на моделите M3 и M4

BMW на 23 септември ќе ги претстави најмоќните модели кои се засновани на актуелната Серија 3(G20).

На новите фотографии кои пристигнаа од Минхен може да ги видите деталите од новата генерација на моделите на BWM, M3 и M4 кои ќе бидат претставени за два дена.

Фотографиите откриваат дека и новиот BMW M3 веќе нема да биде најсилниот модел од Серија 3.

Во одделот М подготвија и неколку нови бои за каросеријата меѓу кои е зелената боја под назив Isle of Man.

Новите модели ќе имаат 6-степен менувач, а внатрешноста на Coupé верзијата на M4 открива новодизајнирани спортски седишта со наслон за глава.

И двата модела ќе ги придвижува трилитарски 6-цилиндричен мотор кој ќе развива 480 коњски сили, а моделот Competition ќе развива 510 коњски сили.  

Тагови
реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Read more

Погледнете што може да направи камера од 3.200 мегапиксели

Read more

Авто новости

Гиганти на иднината: BMW и Alibaba стануваат партнери

Read more

Fiat го претстави Tipo Cross

Read more

Стара љубов, нов модел: Како изгледа новото „фиќо“?

Read more

Ова е новиот Hummer со 1.000 електрични „коњи“

Read more

Автомобили

Гиганти на иднината: BMW и Alibaba стануваат партнери

Читај повеќе
  • filter

Fiat го претстави Tipo Cross

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Стара љубов, нов модел: Како изгледа новото „фиќо“?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ова е новиот Hummer со 1.000 електрични „коњи“

Читај повеќе

Истражување: Возачите на BMW се најагресивни

Читај повеќе
  • play_arrow

Yamaha го најави новиот „ѕвер“

Читај повеќе
  • filter

Brabus Rocket е „ѕвер“ со 888 коњски сили

Читај повеќе
  • play_arrow

Може да ви падне задниот браник – призна Tesla

Читај повеќе
  • play_arrow

Како е да се вози „ракета“ без прозорци и покрив?

Читај повеќе