Боб Дилан по 8 години објави нова песна

Музичарот Боб Дилан објави песна од 17 минути за убиството на американскиот претседател Џон Кенеди. Тоа е првата песна издадена во последните 8 години.

Песната „Murder Most Foul“ повеќе личи на поема која Дилан бавно ја изговара во придружба на музички инструменти отколку на класична песна со стихови и рефрен.

Главната тема е денот кога е убиен Кенеди, 22 ноември 1963 година. Боб Дилан последниот албум го издаде во 2012 година.

реклама

Музика

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Read more

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Read more

 Џеј Ло го воодушеви интернетот со новите фотографии

Read more

Нови видеа

play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more
play_arrow

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Read more