Бодибилдерката која сака да има најголем природен задник во светот

Б.С.Б.
/ 07.04.2021 / 11:31

Бодибилдерката Ванеса Атаидес има мисија да стане жена со најголем природен задник во светот, па затоа секое утро станува во 4 часот наутро и оди во теретана.

Со вежби како „чучњеви“ е фокусирана на задникот, но и на нозете. Оваа 35-годишна Бразилка јаде шест оброци на ден богати со протеини, со надеж дека тоа ќе ѝ помогне да изгради мускули.

„Мојата исхрана е внимателно планирана за да ми порасне задникот. Јадам многу белки и месо, која ќе изедам еден оброк, веќе го планирам следниот“, изјави таа за Truly.

Нејзината желба е да има обем од 130 сантиметри во задникот.

„Моментално сум на 126 сантиметри. Напорно работам на целта. Почнав на 24 години, секојдневно вежбам и станав зависна од ова. Уживам во вниманието коешто го привлекувам и горда сум на облините“, вели таа.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фит

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Read more

Што да правите пред тренинг за да согорите повеќе калории?

Read more

Џеј Ло пак покажа зошто се исплати да најдете мотивација за вежбање

Read more

Бодибилдерката која сака да има најголем природен задник во светот

Read more
 

Магазин

Смути од 3 состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе