Бока ита кон ново финале во Либертадорес

Со убедливи 3:0 Бока Жуниорс го среди еквадорскиот ЛДУ Кито на гостински терен и уште во првиот натпревар речиси си обезбеди полуфинале.

Рамон Абила во 11-тата, Емануел Рејносо во 47-мата и автоголот на Луис Каиседо на девет минути пред крајот ѝ донесоа одлична предност на Бока пред реваншот.

Во бразилските дуели Фламенгу славеше 2:0 над Интернасиунал, а Палмејрас на гости го победи Гремиу со 1:0. Вечерва бранителот Ривер Плејт го пречекува парагвајскиот Серо Портењо.

реклама

Спорт

Психолошка анализа: Како се постигнува спортски камбек?

Read more

Пеле Vs. Марадона – Сѐ што не сте знаеле за ривалството на двајцата фудбалски великани

Read more

Луѓето се неверојатни: Најдобрите видеа од првата половина на 2020

Read more

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

Нови видеа

play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more
play_arrow

5 чекори за здрав живот на доктор Ентони Балдузи

Read more
play_arrow

Успешно деби на роботот-чистач во Лондон

Read more
play_arrow

Масти за слабеење? Ова се најдобрите извори

Read more
play_arrow

10 видеоигри кои го извлекуваат најлошото од нас

Read more