Бока ита кон ново финале во Либертадорес

Со убедливи 3:0 Бока Жуниорс го среди еквадорскиот ЛДУ Кито на гостински терен и уште во првиот натпревар речиси си обезбеди полуфинале.

Рамон Абила во 11-тата, Емануел Рејносо во 47-мата и автоголот на Луис Каиседо на девет минути пред крајот ѝ донесоа одлична предност на Бока пред реваншот.

Во бразилските дуели Фламенгу славеше 2:0 над Интернасиунал, а Палмејрас на гости го победи Гремиу со 1:0. Вечерва бранителот Ривер Плејт го пречекува парагвајскиот Серо Портењо.

реклама

Спорт

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more
play_arrow

Неверојатен тајмлапс: Движењето на Сонцето во текот на 10 години

Read more