Бокс-офис: „Hustlers“ имаше одличен старт, но недоволен за да владее на врвот

Владеењето на Пенивајз со киноблагајните ширум светот продолжува – филмот „It: Chapter Two“ го задржа првото место по заработка.

Продолжението на хорор приказната базирана на книгата на Стивен Кинг заработи уште 40,7 милиони долари и владее со бокс-офисот втора недела по ред со вкупна заработка од 323,3 милиони долари ширум светот.

Трилерот „Hustlers“ со Џенифер Лопез имаше одличен прв викенд,  но сепак не доволно добар за да го собори „It“ од врвот. Филмот имаше заработка од 33,2 милиони долари, што е најдобро филмско деби на Џеј Ло досега.

„Hustlers“ пред кинопремиерата ја освои публиката на Филмскиот фестивал во Торонто и по викендов има 88% позитивни критики на RottenTomatoes.

Филмот „Angel Has Fallen“ на Lionsgate е на трето место според заработката со значителна разлика од првите два наслови, со заработка од 4,4 милиони долари.

Листата што ја составува Box Office Mojo изгледа вака:

реклама

Филм & ТВ

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Read more

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Read more

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more

Сцена

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Читај повеќе
  • play_arrow

„La Casa de Papel“ добива петта и шеста сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за серијата „Friends“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова беа најгледаните серии на Netflix за време на карантинот

Читај повеќе
  • filter

Погледнете како изгледа снимањето на филмот „Avatar 2“

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што е погрешно со „Birds of Prey“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Friends“ најпопуларна серија во карантин

Читај повеќе