Боксофис: „Captain America Civil War“ повторно на врвот, со досегашна заработка од скоро 1 милијарда

МНајновиот филм од универзумот на Marvel, „Captain America: Civil War“ и овој викенд е повторно на врвот на боксофисот. Суперхеројскиот филм стигна до речиси една милијарда долари од вкупната заработка од прикажувањата во кино салите во светот.

Заклучно со овој викенд, досегашните 13 филмови од универзумот на Marvel заработија преку 10 милијарди долари. „Captain America: Civil War“ го остави зад себе „The Jungle Book“, филмуватана верзија на познатата книга и анимиран филм, кој се најде на второто место на најгледани филмови во кино салите викендов.

Топ 5 листата на боксофисот за изминатиов викенд во САД изгледа вака:

1. Captain America: Civil War 72,5 милиони (84,2 милиони интернационално)

2. The Jungle Book 17,7 милиони (15,2 милиони интернационално)

3. Money Monster 15 милиони долари (4,7 интернационално) 

4. The Darkness 5,8 милиони долари 

5.  Mother's Day 3, 25 милиони долари. 

 

реклама

Нагорно-Карабах: Не е важно кој прв почна, туку кој стои зад војната

Read more

Џинови во реалниот свет за кои тешко ќе верувате дека навистина постојат

Read more

Контроверзната секс поза 69 доби нова верзија

Read more

Неверојатни факти за животот во Шведска

Read more

Филм & ТВ

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Read more

„Dream Home Makeover“ - ново шоу за реновирање на Netflix

Read more

„Хакер“ со Steffonator во „Синеплекс“ од 1 октомври

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Сцена

  • play_arrow

Никол Кидман и Хју Грант во новата мини-серија „The Undoing“ на HBO

Читај повеќе
  • play_arrow

„Dream Home Makeover“ - ново шоу за реновирање на Netflix

Читај повеќе

„Хакер“ со Steffonator во „Синеплекс“ од 1 октомври

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Читај повеќе
  • play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Читај повеќе
  • filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Џеј Ло и Малума со секси спот за песните „ Pa Ti + Lonely“

Читај повеќе