Болдвин е во тешка психичка состојба, не спие со ноќи, сопругата загрижена за него

Хиларија Болдвин е многу загрижена за психичката состојба на нејзиниот сопруг, Алек Болдвин, вели извор за People. Тој воопшто не може да спие бидејќи го прогонува смртта на колешката и сака да помогне колку што може на нејзиното семејство.

Болдвин од трагедијата е во постојан контакт со сопругот и 9-годишниот син на починатата Халина Хачинс, а со нив појадуваше два дена по пукањето на филмскиот сет за снимањето на Rust.

Кога дознала за несреќата на сетот, Хиларија со шесте деца седнала во автомобил и возела, без да знае каде оди.

„Не знаев каде одам, само возев“, изјави таа пред неколку дена за The New York Post.

Раскажа дека цел ден возела во потрага на место надвор од очите на јавноста, пред да се смести во градот Манчестер во Вермонт. Верувала дека така ќе успее да ги заштити сопругот и децата од медиумите.

„Го доведов тука за да ја оплакуваме смртта на Халина. Му се случи траума, јас се обидувам да се развие во пострауматско стресно нарушување. Знаете што им се случува на војниците и полицајците кога ќе им се случи нешто вакво, тоа е трауматично. Дојдовме тука поради мирот“, изјави Хиларија.

На Instagram таа објави фотографија на која сопругот го држи за рака и му дава поддршка.

реклама

Како правилно се чисти чергичето пред врата?

Read more

Лекар советува каков чај да пиете за намалување на крвниот притисок

Read more

Скопје за време на Прва светска војна

Read more

3 едноставни чекори како да ослабите 10 килограми

Read more

Филм & ТВ

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Read more

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Read more

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Read more

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Џеј Ло затечена од новинар кој ја праша за разводот од Бен Афлек

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв тизер со Лиам Хемсворт како Witcher, сите го коментираат истото

Читај повеќе
  • filter

Деми Мур по 25 години се врати во Кан, публиката ѝ аплаудираше 13 минути

Читај повеќе

Полициска истрага за смртта на Метју Пери: Кој му го дал кетаминот?

Читај повеќе

The Rock изгледа непрепознатливо во неговата нова улога

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинар ја изненади Ема Стоун кога ѝ се обрати со вистинското име

Читај повеќе
  • play_arrow

Филмот за Доналд Трамп разгоре контроверзии во Кан

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Кортни Кокс тврди дека Метју Пери ја посетува и по смртта: Чувствувам дека е тука

Читај повеќе