Болдвин конечно го предаде мобилниот, ќе се анализираат пораки и видеа

Актерот Алек Болдвин конечно го предаде неговиот мобилен телефон на полицијата во Њујорк, а уредот ќе биде прегледан поради можни докази во истрагата за фаталното пукање во текот на снимањето на филмот „Rust“.

Болдвин на 21 октомври во текот на снимањето на филмска сцена пукаше во снимателката Халина Хачинс.

Досега тој не сакаше самоволно да го предаде неговиот iPhone, но сепак на крајот тоа го стори предавајќи го за потребите на истрагата. Ќе се анализираат видеа, фотографии и пораки, дури и оние избришаните.

Полицијата на Ново Мексико побара помош од властите во Њујорк за да го добијат мобилниот на Болдвин во склоп на истрагата за пукањето во филмот. По трагедијата на сетот, Болдвин се врати во неговиот дом во Њујорк, а властите на Ново Мексико беа беспомошни во настојувањата да го добијат неговиот телефон.

Адвокатот на Болдвин во денешното соопштение изјави дека актерот доброволно го предал уредот на властите за да се стави крај на истрагата.

реклама

Руска докторка открива која храна е „гориво за канцер“ по 40-тата година

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Снег во Шведска - 118 години тоа не се случило во овој период од годината

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Филм & ТВ

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Read more

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Read more

Искрен трејлер за Barbie

Read more

Гледачите на Netflix се навлечени на новата крими серија

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Нова песна на Шакира и нова прозивка - овој пат на сметка на свекорот: Сѐ уште не стапнал в гроб

Читај повеќе

Како изгледаше Бетмен низ годините?

Читај повеќе
  • play_arrow

Излезе трејлерот за претстојниот документарец за Бекам

Читај повеќе
  • play_arrow

Искрен трејлер за Barbie

Читај повеќе
  • play_arrow

Гледачите на Netflix се навлечени на новата крими серија

Читај повеќе
  • play_arrow

Николас Кејџ е речиси непрепознатлив во трејлерот за новиот вестерн

Читај повеќе
  • play_arrow

Во сабота по 13-ти пат фестивалот Здраво млади во МКЦ

Читај повеќе

Аријана Гранде поднесе барање за развод по само 2 години брак

Читај повеќе
  • play_arrow

Oppenheimer го престигна Bohemian Rhapsody и стана најуспешен биографски филм

Читај повеќе