Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Во 2011 година Џон Бон Џови отвори синџир ресторани наречен The Soul Chain во кои се нуди бесплатна храна за сиромашните, а неодамна во интервју откри дека пет дена неделно работи во еден од нив и мие садови.

И покрај фактот дека неговото богатство достигна цена од половина милијарда долари, Бон Џови секојдневно им помага на сиромашните луѓе.

Во шоуто на Хауард Стерн тој се јави од неговиот дом во Њу Џерзи и изјави дека и понатаму работи во кујната на Soul Kitchen, пет дена во неделата помага ресторанот да овозможи оброци на луѓето кои не можат да си дозволат редовна храна.

„Во кујната работам со главниот готвач и менаџерот на ресторанот. Мијам садови, немам врска со тоа што е надвор, влегувам во кујната и останувам таму. Така што на тој начин го вежбаме нашето социјално дистанцирање“, вели музичарот.

Уште во 2020 година беа објавени фотографии од него како мие садови во еден од рестораните.

За време на пандемијата рестораните беа отворено единствено за луѓе во неволја и оние кои не можат да си дозволат ниту еден оброк во денот.

„Луѓето кои веќе беа бездомници ги изгубија ресурсите, а некои луѓе останаа без работа и без можност да купуваат храна“, објасни тој.

Тагови
реклама

Зошто Германците ќе ги климатизираат патиштата?

Read more

За ова гледаме Олимпијада: Со договор, две злата за скок во височина

Read more

Астероидот што ги сотре диносаурусите бил видлив една година пред да ја удри Земјата

Read more

Шоферски дилеми: Дали смеете да прескокнувате брзини?

Read more

Живот

Најголеми опасности за децата што се кријат во дворовите и парковите

Read more
Вечно незадоволни – овие три хороскопски знаци наоѓаат „влакно во јајце“

Вечно незадоволни – овие три хороскопски знаци наоѓаат „влакно во јајце“

Read more

Кањонинг во Мариово – неповторлива адреналинска авантура

Read more

Три хороскопски знаци кои по секоја цена избегнуваат конфликти

Read more
 

Магазин

Цвеќињата за олимписките победници имаат специјално значење

Читај повеќе

И вакцинираните може да го пренесат делта сојот

Читај повеќе
  • play_arrow

Брокулата е идеална за детоксикација на организмот

Читај повеќе

Мали тајни на големите љубовни приказни

Читај повеќе

Рецепт на денот: Солени бомбици со туна

Читај повеќе

Колку треба да пешачите дневно за да почнете да слабеете?

Читај повеќе

Пиењето шест кафиња на ден сепак е штетно за здравјето

Читај повеќе

Најголеми опасности за децата што се кријат во дворовите и парковите

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги „светнете“ валканите патики да изгледаат како нови?

Читај повеќе