Боно призна: Се срамам од повеќето песни на U2

Фронтменот на U2, Боно Вокс, во едно неодамнешно интервју изјави дека се срами од повеќето песни на славниот бенд.

„Се возев со автомобилот и една наша песна свиреше на радио. Ме фати срам. Всушност, се срамам од повеќето песни што ги изведуваме. Не сум особено горд на нив. Морам да признаам дека сакам да ја слушам Miss Sarajevo“, рече тој во интервју за Hollywood Reporter.

Песната ја напиша со легендарниот Брајан Ено, а објавена е во 1995 година. Боно еднаш рече дека преку „Miss Sarajevo“ всушност ја критикува меѓународната заедница дека не направила доволно за да ја запре опсадата на Босна и Херцеговина.

Хероината на песната е Инела Ногиќ, која во 1993 година беше избрана за Мис Околено Сараево.

Remote video URL

Боно додаде дека особено му се допаѓа песната „Vertigo“. Тој е најголемиот критичар на сопствениот глас.

„Мислам дека неодамна станав пејач. Веројатно некои луѓе сè уште не го препознале мојот талент, но јас ги разбирам“, рече тој.

Тагови
реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Read more

Музика

По пет години издаде нов албум и ги сруши Spotify и Apple Music

Read more

За што всушност говори победничката евровизиска песна?

Read more

Украина победи на Евровизија: Нашата песна не победи само поради политиката

Read more

Кој е фаворит за победа на Евровизија според обложувалниците?

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Почна 75. Кански филмски фестивал

Читај повеќе

По разделбата со Лиса Бонет, Џејсон Момоа во врска со 10 години помлада колешка

Читај повеќе
  • play_arrow

По пет години издаде нов албум и ги сруши Spotify и Apple Music

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 20 славни личности кои стапиле во брак со обични луѓе

Читај повеќе
  • play_arrow

За што всушност говори победничката евровизиска песна?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Doctor Strange 2“ втор викенд на врвот на бокс-офисот

Читај повеќе
  • play_arrow

Украина победи на Евровизија: Нашата песна не победи само поради политиката

Читај повеќе
  • play_arrow

Официјален трејлер за Hustle на Леброн со Адам Сендлер

Читај повеќе