Борусија Дортмунд договори засилување од 40 милиони евра

Германските и холандските медиуми пренесуваат дека Борусија Дортмунд е блиску до реализација на трансферот на играчот на Ајакс, Едсон Алварес.

Доколку се оди според планот, мексиканскиот репрезентативец следната недела би требало да потпише договор со жолто-црните.

Наводно двата клуба се договориле трансферот да изнесува 40 милиони евра.

Едсон Алварес дојде во Ајакс во 2019 година од Клуб Америка од Мексико Сити. Оттогаш одигра близу 150 натпревари за славниот холандски клуб.

Алварес може успешно да игра како дефанзивен играч за врска и централен дефанзивец. За репрезентацијата на Мексико одигра 61 натпревар и постигна три гола.

Борусија денеска го игра решавачкиот натпревар во борбата за титулата. Доколку победи го победи Мајнц, Борусија ќе биде новиот шампион во Бундеслигата.

реклама

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Фудбал

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Read more

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Read more

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Read more

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе

Невидена доминација на Интер над Милан во 2023 година

Читај повеќе
  • play_arrow

Онана направи нов кикс, па се извини: Јас сум крив што загубивме од Баерн

Читај повеќе

Дембеле синоќа постави срамен рекорд во Лигата на шампионите

Читај повеќе

Зад голот на голманот на Лацио се крие интересна приказна

Читај повеќе