УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Борусија оштетени против Сити: На судијата му треба преглед

Манчестер Сити во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите славеше со 2:1 против Борусија Дортмунд со голот на Фил Фоуден во 90-та минута.

Германскиот тим беше оштетен на 1:0 кога Џуд Белингем ја шутна топката кон невнимателниот Едерсон, но судијата свирна фаул. ВАР не се огласи бидејќи судијата Овидиу Хатеган ја прекина акцијата пред играчот на Борусија да влезе со топката во голот, па уште и му даде жолт картон на младиот Англичанец.

URL

„На судијата му треба преглед“, изјави sвездата на Борусија, Џејдон Санчо веднаш по натпреварот.

Белингем беше особено разочаран.

„Дефинитивно сметам дека чисто ја одзедов топката. Добив фаул и картон демек високо му била крената ногата. Имаат толку многу екрани и снимаат камери, а не ме чекаа да постигнам гол, па потоа да ја погледнат ситуацијата“.

Гуардиола: Правилна одлука

Менаџерот на Сити, Пеп Гуардиола, пак, верува дека одлуката била правилна.

„Што се однесува до голот на Белингем, ногата му беше крената високо и тоа беше правилна одлука, така што немам забелешки на судењето“.

реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фудбал

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Read more

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more
 

Спорт

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе