НБА 2019/20

Бостон намали на 2-3 против Мајами

Со расположените Тејтум и Браун, тимот на Бостон Селтикс со фуриозна трета четвртина дојде до победа против Мајами Хит и ја врати незивесноста во источното финале.

Мајами со 8 разлика ја доби воведната четвртина, потоа натпреварот беше изедначен сѐ до третата каде кошаркарите на Бостон „растурија“ добивајќи ја со 16 разлика. До крајот ја одржаа предноста и славеа победа од 121:108.

Најмниогу поени забележа Џејсон Тејтум, 31, како и 10 скокови и 6 асистенции, а три поени помалку даде Џејлен Браун. Добар придонес со 12 скокови и 15 поени даде и Германецот Даниел Тајс. Кај поразениот тим се истакна Словенецот Горан Драгиќ со 23 поени.

Remote video URL

Сега Мајами води со 3-2 во партии и му треба уште една победа за пласман во големото финале. Следната шеста партија помеѓу овие два ривала е во понеделник сабајле во 1:30 часот по македонско време.

Тагови
реклама

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

Седум предмети преку кои е најголема шансата да се заразите со корона

Read more

Катапулт поза: Повеќекратен оргазам за неа, дрска игра за него

Read more

Кошарка

Ова нема крај: Одложени уште три натпревари во Евролигата

Read more

Дерик Роуз повторно мета на Лејкерс

Read more

Дончиќ е ран фаворит за МВП на следната сезона

Read more

Леброн до Коби: Брате, се надевам дека се гордееш со мене!

Read more

Спорт

Нов позитивен играч во Металург, целиот тим оди во изолација

Читај повеќе

Расизам: Новинар го навреди асот на Барса

Читај повеќе

Фудбалерите напредуваа едно место на светската ранг листа

Читај повеќе

Конте: Ова не може да се споредува со киксот лани против Славија

Читај повеќе
  • play_arrow

Шампионот Баерн шампионски, Шахтар триумфално низ Мадрид

Читај повеќе

Елмас и понатаму позитивен на корона, го пропушта дуелот со АЗ

Читај повеќе

Уште тројца ракометари на Тинекс Пролет позитивни на COVID-19, вкупно 12

Читај повеќе

Лоши вести за Интер – уште еден КОВИД позитивен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

Погоди ги маскотите со Арсен Венгер

Читај повеќе