Кошарка

Бостон со минимална победа над Шарлот, Клиперс убедливи со Шангај

7. октомври 2019 - 9:19 | МИА
Бостон, 7 октомври 2019 (МИА) – Кошаркарите на Бостон го совладаа Шарлот со 107:106 во контролен натпревар пред почетокот на новата сезона во НБА-лигата.

Најефикасен играч на средбата беше играчот на Бостон Џејсон Татум, кој постигна 20 поени.

Кај гостите до дабл-дабл ефект, 12 поени и 10 скокови стигна Мајлс Бриџис.

Во друг натпревар, Лос Анџелес клиперс ја совладаа екипата на Шангај со 127:87. Како дел од кинескиот тим, Џејмс Нанели постигна 31 поен.

Кај тимот од Калифорнија најефикасен беше Морис Харклес со 16 поени. 

Коментирај