Бостон со минимална победа над Шарлот, Клиперс убедливи со Шангај

Бостон, 7 октомври 2019 (МИА) – Кошаркарите на Бостон го совладаа Шарлот со 107:106 во контролен натпревар пред почетокот на новата сезона во НБА-лигата.

Најефикасен играч на средбата беше играчот на Бостон Џејсон Татум, кој постигна 20 поени.

Кај гостите до дабл-дабл ефект, 12 поени и 10 скокови стигна Мајлс Бриџис.

Во друг натпревар, Лос Анџелес клиперс ја совладаа екипата на Шангај со 127:87. Како дел од кинескиот тим, Џејмс Нанели постигна 31 поен.

Кај тимот од Калифорнија најефикасен беше Морис Харклес со 16 поени. 

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Д-р Деари е првиот лекар кој почина од компликации на COVID-19 во земјава

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Кошарка

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Read more

Јанис: Мораме да се подготвиме ментално, ова е најтешката сезона досега

Read more

Новата сезона во АБА ќе почне на 19 септември

Read more

НБА се враќа со дербито Лејкерс - Клиперс

Read more

Спорт

Лејкерс и Никс се опции за Лилард

Читај повеќе
  • play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Читај повеќе

Буфон го собори рекордот на Малдини во Серија А

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Баерн по 20-ти пат шампион, двојна радост за Левандовски

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Читај повеќе

Де Роси ќе биде тренер на Фиорентина

Читај повеќе

Корона криза во Реал Мадрид: Нема бонуси за освоени трофеи

Читај повеќе

ФИФА планира да ги замени судиите со роботи на СП во Катар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Дали дресот на Мексико од 90-тите е најдобриот на сите времиња?

Читај повеќе