Бостон со минимална победа над Шарлот, Клиперс убедливи со Шангај

Бостон, 7 октомври 2019 (МИА) – Кошаркарите на Бостон го совладаа Шарлот со 107:106 во контролен натпревар пред почетокот на новата сезона во НБА-лигата.

Најефикасен играч на средбата беше играчот на Бостон Џејсон Татум, кој постигна 20 поени.

Кај гостите до дабл-дабл ефект, 12 поени и 10 скокови стигна Мајлс Бриџис.

Во друг натпревар, Лос Анџелес клиперс ја совладаа екипата на Шангај со 127:87. Како дел од кинескиот тим, Џејмс Нанели постигна 31 поен.

Кај тимот од Калифорнија најефикасен беше Морис Харклес со 16 поени. 

реклама

Фотошоп магија: Холивудските ѕвезди позираат со нивните најпознати ликови

Read more

Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Read more

ДИК: Членовите на избирачките одбори ќе добијат за 100% повисок надоместок

Read more

Пет грешки во сексот поради кои изгледате како почетник

Read more

Кошарка

Ни Дончиќ не го спаси Далас од Клиперс

Read more

Дончиќ постави рекорд за неверојатен трипл-дабл

Read more

Прв пат по 10 години Лејкерс најдобри на Западот

Read more

„Колено за колено“ – повредата на Ајзак ги подели НБА фановите

Read more

Спорт

Вечер и утре продолжува Лигата на шампионите

Читај повеќе

Познати групите и календарот за турнирот во Струга

Читај повеќе
  • play_arrow

Ни Дончиќ не го спаси Далас од Клиперс

Читај повеќе

Премиер лигата се враќа на три измени

Читај повеќе
  • play_arrow

„Ибра од Македонија“ ќе му даде нов живот на Јувентус

Читај повеќе

Бартомеу инсистира дека Меси ќе се пензионира во Барса

Читај повеќе

Алексис раскина со Манчестер и потпиша договор со Интер

Читај повеќе
  • play_arrow

Барселона донесе бразилски вундеркинд со 300 милиони откупна клаузула

Читај повеќе
  • play_arrow

Интер, Манчестер, Копенхаген и Шахтар обезбедија четврфинале во ЛЕ

Читај повеќе